مهم و فوری:اسباب کشی در دوران بارداری

مطالعه حرکت و بارداری

عوامل زیادی در زندگی روزمره یک زن باردار وجود دارد که به سلامت فرزند او کمک می کند. موارد واضح شامل رژیم غذایی، ورزش و خواب است، اما در مورد عوامل به ظاهر نامرتبط مانند حرکت چطور؟ تغییر محل سکونت چگونه می تواند تأثیری بر کودک متولد نشده داشته باشد؟

یک مطالعه جدید نشان می دهد که حرکت در سه ماهه اول می تواند منجر به وزن کم هنگام تولد شود . این مطالعه اطلاعات گواهی تولد از ایالت واشنگتن را بین سال‌های 2007 و 2014 مورد بررسی قرار داد. جزئیاتی مانند سن، نژاد، وضعیت تأهل، درآمد و تحصیلات همگی در نظر گرفته شدند.

گاهی جابجایی یک انتخاب نیست. اگر پیش‌بینی می‌کنید که در سه ماهه اول بارداری مجبور به تغییر محل سکونت خود شوید، با ارائه‌دهنده مراقبت‌های بهداشتی خود صحبت کنید تا برنامه‌ای برای مهاجرت ایجاد کنید.

اگر در دوران بارداری به حرکت فکر می کنید، باید از استرس ها و فشارهای خاصی که حرکت می تواند در این دوران بر بدن شما وارد کند، آگاه باشید.
بلند کردن وسایل سنگین را متوقف کنید

علاوه بر جابجایی مکان ها، همین منطق برای اسباب کشی نیز صادق است. در دوران بارداری نباید اثاثیه منزل را جابجا کنید یا کارهای سنگین انجام دهید. بدن شما در این زمان خیلی چیزها را تحمل می کند. آخرین چیزی که به آن نیاز دارید، کمر یا گردن است!

مشکل جابجایی اثاثیه در دوران بارداری این است که فشار بیشتری بر عضلات کمر و لگن شما وارد می کند. اکثر مردم نمی دانند چگونه مبلمان را با خیال راحت جابجا کنند، حتی زمانی که باردار نیستند. در حالی که قرار است وزن مبلمان را با پاهای خود بلند کنید، بسیاری از افراد با استفاده از عضلات پشت و گردن، اجسام سنگین را بلند می کنند. این باعث کشیدگی عضلات می شود. از آنجایی که بدن شما در حال حاضر تحت فشار بارداری قرار گرفته است، می توانید در این مدت برای خود درد و ناراحتی جدی در تلاش برای جابجایی مبلمان ایجاد کنید.

اگر در دوران بارداری حتماً مجبور به جابجایی مبلمان هستید، ابتدا با پزشک خود در مورد وزن مبلمان صحبت کنید تا مطمئن شوید که حاملگی خود را در معرض خطر قرار نمی دهید. هرگز و هرگز اثاثیه منزل را در موقعیتی جابجا نکنید که در آن راحت نیستید یا در موقعیتی قرار نگیرید که باعث زمین خوردن و آسیب به خود و نوزادتان شود. سعی کنید از تکنیک هایی برای به حداقل رساندن کار خود استفاده کنید، مانند «راه رفتن» مبلمان به موقعیت جدید، یا استفاده از پوزیشن های پارچه ای در زیر مبلمان تا بتوانید آن را روی زمین بلغزانید.

اگر در دوران بارداری نیاز به جابجایی اثاثیه دارید، بهترین انتخاب برای کمک گرفتن است. با خانواده، دوستان، همسایه ها، هم اتاقی ها یا حتی همکاران صحبت کنید تا ببینید آیا کسی می تواند به شما کمک کند یا خیر. اگر هنوز برای اسباب کشی به کمک نیاز دارید، کسی را استخدام کنید تا در کار به شما کمک کند. ایمن بازی کنید و در این مدت هیچ ریسک غیرضروری را انجام ندهید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *